Neandrtálec střelený kulkou do hlavy?

1. 12. 2016 19:08:41
Kdo zastřelil neandrtálce? Kdo střelil a téměř zabil pratura? Kdo měl před 200 000 lety střelné zbraně?

V Anglii byl krásný letní den, seděl jsem v městě Bath, četl jsem knihu Not of this world od Petera Kolosima. Během čtení jsem narazil na tento působivý detektivní případ vraždy, jenomže vrah žil asi před 200 000 lety. Ptal jsem se sám sebe, jak je to ksakru možné, že to musí být nějaká chyba v uhlíkovém datování, ale nebyla. Všechny důkazy nashromážděné během let jsou ohromující, jak sami uvidíte v tomto článku.

V roce 1922, nedaleko Broken Hill v Jižní Rhodesii (Zimbabwe) našli lidskou lebku. Když dorazila do Britského Muzea, byli kurátoři velmi vzrušení a to z dobrého důvodu, byla to lebka neandrtálce. Kosti neandrtálců nenacházíme každý den, takže to byl opravdu šťastný nález, jenomže tato lebka z Broken Hill byla zvláštní z jiného důvodu, o kterém se začalo živě debatovat. Na levé straně lebky byla malá, dokonale kulatá dírka. Nejdříve se předpokládalo, že byla vytvořená oštěpem, nebo podobným ostrým předmětem, ale další vyšetřování prokázalo, že tak tomu určitě není.

Pokud je lebka zasažena relativně pomalu letícím předmětem, jako je šíp nebo oštěp, vytvoří se něco, čemu říkáme „radiální praskliny“, jakési rýhování, miniaturní vlasové fraktury směrem od středu. Tato lebka však neměla žádné radiální praskliny. Z toho bylo jednoznačně vyvozeno, že projektil musel mít mnohem, mnohem větší rychlost než šíp nebo oštěp. Což ovšem vyvolalo otázku, co tedy mohlo způsobit takové zranění.

Další záhadou bylo, že pravá strana lebky byla slovy jednoho z antropologů „odtržená pryč“. Další výzkum prokázal, že pravá strana lebky byla odtržená směrem zevnitř.

Zkrátka, cokoliv zasáhlo brokenhillského člověka z levé strany, prošlo skrz tak rychle, že to odtrhlo pravou část lebky. Vědec Rene Noorbergen, který zkoumal tuto záhadu v jeho skvělé knize Secrets of the lost races říká: „Stejná zranění vidíme v dnešní moderní době u obětí, které jsou zasaženy do hlavy nějakou silnou puškou nebo něčím tomu podobným“. Takže se ptám, kdo vlastnil takovou zbraň před 200 000 lety?

Noorbergenovy komentáře byly velmi přesné, forenzní experti, kteří studovali lebku v Berlíně, velmi překvapivě prohlásili, že „poškození lebky rhodéského muže nemůže být způsobeno ničím jiným, než vystřelenou kulkou“. To prohlásili profesionálové o něčem, z oboru co dobře znali. O lebce neandrtálce střeleného kulkou. Velmi zarážející, nemyslíte?

Aby byla záhada ještě záhadnější, v Rusku u řeky Leny byla nalezena lebka pratura (vyhynulý přežvýkavec), který byl také střelen do hlavy před tisíci lety, ten ovšem přežil, protože dírka po kulce kalcifikovala.

Tento senzační objev upoutal pozornost profesora Konstantina Flerova, kurátora Moskevského paleontologického muzea, který začal lebku ihned zkoumat.

Jakkoliv zvláštně to zní, máme zde jednoznačný důkaz, že před tisíci lety někdo vystřelil kulku do lebky jednoho z našich antropologických bratranců a stejnou metodou téměř zabil jednoho z velkých savců. Možným řešením je (ale velmi radikálním), že navzdory tomu, co zatím víme, pralidé prostě byli technologicky velmi vyspělí. Měla malá, ale vyspělá civilizace technologii střelných zbraní dlouho před tím, než to bylo objeveno v Číně? Tomu se těžko věří.

Problémem je, že by to byla až moc velká náhoda. Dvě různé civilizace, oddělené tisíci lety a propastným kulturním rozdílem, obě vynalezly zbraň, která je schopná vystřelit malý kulatý projektil obrovskou rychlostí. Nebo bychom mohli přijít s teorií, že někdo z budoucnosti, kdo měl střelnou zbraň, přicestoval do minulosti a trošku si zalovil? Máme zde co do činění s cestováním časem?

Teorie starověkých astronautů

Zajímáte se více o Teorii starověkých astronautů? Přidejte si mě do oblíbených blogerů a vždy, když napíšu něco nového, přijde Vám upozornění do emailu.

Tato teorie je zjevně příliš blízko oblasti sci-fi a samozřejmě bude zbořena velmi snadno. Jenomže my tu stále máme lebku neandrtálce a pratura s dírkou po střele. Někdo nebo něco to způsobilo. Jediným problém je vlastně čas, kdy se to stalo, který nám brání v uspokojivém vysvětlení toho, od kdy existovaly střelné zbraně. Když začneme předpokládat nemožné, začnou do sebe kousky skládačky zapadat. My totiž můžeme tyto události zařadit po bok zvláštních struktur a reliktů, které na Zemi nacházíme po staletí, u kterých také dosud nebyl vysvětlen jejich důvod a autor, a které ani s našimi technologiemi nedokážeme okopírovat.

Mojí jedinou otázkou je, kdy lidstvo přestane myslet tak zabedněně? Jedině tak bychom totiž mohli objevit odpovědi, odhalením minulosti z příběhů, kterým dnes říkáme mytologie a legendy.

Z anglického originálu přeložil se souhlasem autora Roman Baroš.

Poznámka překladatele 1: Jedná se spíše o lebku Homo Heidelbergensis, který žil zhruba před 600 000 až 250 000 lety.

Poznámka překladatele 2: Našel jsem i teorii, která říká, že dírka je způsobena nějakou infekcí. Bohužel se mi nepodařilo najít, jakou. Je zde nějaký lékař, který mě může nasměrovat?

Autor: Roman Baroš | čtvrtek 1.12.2016 19:08 | karma článku: 30.54 | přečteno: 2048x

Další články blogera

Roman Baroš

Úvaha o penězích

Budu si tady jen tak nahlas uvažovat o penězích. Nemusíte se mnou souhlasit, nebo můžete. V obou případech budu rád za (slušnou) diskuzi.

24.8.2022 v 3:58 | Karma článku: 8.21 | Přečteno: 334 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Dana Tenzler

Budoucnost života na Zemi (2) Klima na budoucím superkontinentu

Jak se vyrovnají savci se změnami klimatu na budoucím superkontinentu Pangea Ultima? Už dnes známe jejich budoucí strategii. (délka blogu 3 min.)

29.2.2024 v 8:00 | Karma článku: 18.50 | Přečteno: 286 | Diskuse

Jan Fikáček

Jak nás intuice vede na scestí v otázce, co je to realita

V hollywoodských filmech často nějaký hrdina, astronaut nebo detektiv, vyřeší problém intuicí. Když selže rozum a důkazy, intuice zaskočí. Jenže intuice není vždy spásné řešení, někdy tomu řešení naopak brání..

27.2.2024 v 9:07 | Karma článku: 27.36 | Přečteno: 1886 | Diskuse

Jan Ferenc

Den, kdy defíni začali testovat vědce

Systém generování obrázků Google Gemini, údajně s citem pro ohleduplnost a politickou korektnost, vytvořil několik obrázků černochů a jiných neárijských lidských ras v historických uniformách německých nacistů.

26.2.2024 v 12:05 | Karma článku: 6.17 | Přečteno: 96 | Diskuse

Dana Tenzler

Budoucnost života na Zemi (1)

To, že se naše planeta nachází v obyvatelné části Sluneční soustavy, považujeme za samozřejmé. Samozřejmé to ale není. V budoucnosti proběhnou změny, které život na Zemi vyhubí. Seriál blogů o budoucím vývoji Země. (délka 4 min.)

26.2.2024 v 8:00 | Karma článku: 25.07 | Přečteno: 405 | Diskuse

Miro Jakab

Čajová cesta: Od císařů k modernímu světu – část první

Toto je první část několika dílného souboru. V této části zkusím podchytit čajové základy včetně jeho "temné" stránky spojené s počátkem tak zvaného "století ponížení" jak jej, nikoliv bez důvodu, nazývá Čína.

22.2.2024 v 11:01 | Karma článku: 15.20 | Přečteno: 241 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1194

Píšu povětšinou o Teorii starověkých astronautů. Snažím se držet pesimistický odstup, prověřovat zdroje informací a šířit pouze ty věrohodné. Diskutující prosím o totéž.

Pokud o mě chcete vědět více, jděte na moje osobní stránky na www.romanbaros.eu.

Bianca Censori šokovala Paříž odhaleným klínem, pokutě se však vyhnula

Architektka Bianca Censori (29), která je manželkou rapera Kanye Westa (46), opět šokovala veřejnost svými outfity. V...

Zemřela slovenská moderátorka, oblíbený byl její pořad, který pomáhal dětem

Zemřela moderátorka a logopedka slovenské dětské televizní stanice JOJko Lucia Palugyayová. Bylo jí 47 let. Na...

Nikdy jsem nebyla stydlivá, vzpomíná Heidi Janků na focení pro Luckyboy

Zpěvačka Heidi Janků (61) zavzpomínala na pobyt v Monaku, kam se přestěhovala kvůli práci svého manžela Iva Pavlíka. V...

Tělo se na ně neumí adaptovat. Studie odmítla vysoce zpracované potraviny

Není prostor na námitky. Pokud jste čekali na konečné postrčení, proč se opravdu vzdát vysoce zpracovaných potravin...

Princ William zrušil na poslední chvíli z osobních důvodů účast na akci

Britský princ William (41) odřekl svou účast na úterní vzpomínkové slavnosti na hradě Windsor. Na bohoslužbu za...