Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mohendžodaro - město zničené před 4000 lety atomovým výbuchem?

18. 11. 2016 18:40:49
Mohendžodaro – můžeme najít spojitost mezi tímto kdysi kvetoucím městem v Pákistánu a zmínkami o starověké nukleární válce ve svatých textech v sanskrtu, jako je například Mahabharata? Nebo je to jen náhoda?

„Byla to jediná střela nabitá celou silou Vesmíru. Žhavý sloup kouře a plamene jasný jako tisíc sluncí vyrostl v celé svojí kráse ... Byla to neznámá zbraň, železný blesk, gigantický posel smrti, který obrátil v popel celou populaci Vrishnis a Andhakas ... Těla byla tak spálená, že je nebylo možné identifikovat. Vlasy a nehty odpadly. Keramika se rozbila bez zjevného důvodu, ptáci zbělali ... Po pár hodinách bylo všechno jídlo nakažené ... Aby unikli z tohoto ohně, skákali vojáci do vody, umývali sebe i své vybavení“. (Mahabharata)

Mohendžodaro (Pahorek Mrtvých), které se nachází v provincii Sindh (Pákistán), bylo kdysi jedním z největších sídel v údolí řeky Indus. Bylo postaveno okolo roku 2600 př.n.l. a zaniklo kolem 1800 př.n.l. Ruiny města byly objeveny v roce 1922 důstojníkem Archaeological Survey of India jménem Rakhaldas Bandyopadhyay. Byl nasměrován budhistickým mnichem, který věřil, že se tam nachází stúpa. Od roku 1930 tam byly prováděny rozsáhlé vykopávky pod vedením Johna Marshalla, K.N. Diksita a Ernesta Mackay a dalších.

Když se vykopávky dostaly až na úroveň tehdejších ulic, objevili archeologové mnoho lidských koster rozházených po městě. Mnoho z nich se drželo za ruce, byly rozptýlené po městě náhodně, jakoby je zastihla nějaká okamžitá katastrofa. Lidé leželi na ulicích kvetoucího města. Kostry jsou tisíce let staré, což bylo dokonce potvrzeno i tradičními archeology.

Co ale způsobilo takovou náhlou zkázu uprostřed rozvíjející se civilizace?

Tyto kostry jsou mezi nejvíce radioaktivními nálezy, jaké kdy byly objeveny, na stejné úrovni jako ty z Hirošimy a Nagasaki. Starověké velké město v Pákistánu vypadá, jakoby ho zničil atomový výbuch a to v roce 1800 před naším letopočtem. Na jednom místě našli sovětští archeologové kostru, která měla úroveň radiace 50 krát větší, než je normální.

V jiných městech, které byly nalezeny v severní Indii, lze také najít důkazy velkých explozí, včetně jednoho v kopcích Rajmahalu, které vypadá jako zničené obrovským žárem. Velké masy zdí starého města jsou spečené k sobě, doslova zeskelnatělé (vitrifikované), že roztavený kámen, který postupně chladnul, vytvořil hladký skelnatý povrch. Tyto stopy velkého žáru nám opravdu stěžují vysvětlení, protože v oblasti nejsou jakékoliv známky vulkanické aktivity. Takže jediný způsob, jakým by nálezy v Mohendžodaro a dalších městech mohly být vysvětleny, je atomový výbuch, nebo něco tomu velmi podobného. Celá města byla najednou zničena.

Pokud věnujeme náš čas a trpělivost starým hindským epickým textům v sanskrtu, jako je Mahabharata, Bhagavad Gita a Ramayana, které všechny popisují nebeské bitvy mezi bohy, kteří létali ve strojích zvaných vimana, najdeme zásadní vodítka a možné odpovědi.

V intenzivních osobních bitvách mezi bohy byly používány zbraně hromadného ničení nepředstavitelné síly, které zanechaly bezpočet lidí bez vlasů a s jinými abnormalitami. Jsou to důkazy nukleárních zbraní více než 4000 let starých?

Znovu se ptám, byli tito takzvaní „bohové“ mimozemšťani používající Zemi jako bitevní pole? Starobylé texty jsou prý mýty a vymyšlené příběhy, ale jak vlastně naši předkové věděli o nukleárních zbraních a jejich účincích?

Osobně si myslím, že v těchto příbězích je jádro pravdy. Lidé bez znalostí technologií, které máme dnes, popsali to, co viděli, jak nejlépe mohli. My dnes máme jasný fyzický důkaz v podobě Mohendžodaro a jeho náhlém zničení. Pro mě jsou ruiny Mohendžodaro přesně tím, jak to vypadá, čili jako 4000 let staré město zničené atomovým výbuchem.

Z anglického originálu přeložil se souhlasem autora Roman Baroš.

Autor: Roman Baroš | pátek 18.11.2016 18:40 | karma článku: 33.39 | přečteno: 1917x

Další články blogera

Roman Baroš

Koule rodiny Betzových

Koule rodiny Betzových zůstává stejnou záhadou jako v den, kdy byla objevena. Jsme na prahu pochopení schopností a účelu této koule teď, ve věku technologií?

13.1.2017 v 19:31 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 651 | Diskuse

Roman Baroš

Zlatý klobouk z Berlína

Celkem byly nalezeny čtyři kuželovité klobouky, které jsou nazdobené lunárními symboly, sluncem a měsícem, rozmístěné pomocí vysoké astronomie a matematiky. Jaký měly v dávné minulosti tyto tajemné klobouky účel?

23.12.2016 v 16:12 | Karma článku: 11.88 | Přečteno: 356 | Diskuse

Roman Baroš

Mapa Antarktidy 300 let před jejím objevem?

Piri Reisova mapa je mapa Antarktidy 300 let předtím, než byla oficiálně objevena. Mapa také vypadá, jako by byla vytvořena předtím, že byla Antarktida pokryta ledem. Jak se tohle mohlo podařit před vynálezem létání?

13.12.2016 v 15:52 | Karma článku: 28.00 | Přečteno: 1313 | Diskuse

Roman Baroš

Williamsův enigmalit

Je to pěkné srovnávat si mezi sebou různé starověké památky, ale Williamsův enigmalit, s tím, co o něm víme, rozbíjí konvenční vědu, historii a náboženství.

8.12.2016 v 16:17 | Karma článku: 15.03 | Přečteno: 485 | Diskuse

Další články z rubriky Věda

Peter Matisko

Jak funguje větrání v zimním období? Trochu praktické fyziky.

V tomto článku zkusím vysvětlit, jak funguje větrání z pohledu snižování relativní vlhkosti. Trochu praktické fyziky pro zimní období.

12.12.2017 v 13:52 | Karma článku: 26.41 | Přečteno: 1178 | Diskuse

Dana a Rudolf Mentzlovi

Sci-fi: Měsíční tvář 1 / 20

Černá tečka komety byla už vidět docela zřetelně. Chvění atmosféry se na chvíli uklidnilo, dal se už rozpoznat i tvar. Co nestačily udělat slapové síly Země, dorazil svým gravitačním polem Měsíc. Roztrhaná kometa se změnila...

12.12.2017 v 8:00 | Karma článku: 7.17 | Přečteno: 160 | Diskuse

Jan Tomášek

Moravská německo-jazyčná literatura

Krátký report o přednášce, která se konala v Moravské zemské knihovně a kterou vedla prof. PhDr. Ingeborg Fialová.

12.12.2017 v 4:31 | Karma článku: 7.57 | Přečteno: 228 | Diskuse

Jan Fikáček

Perpetuum mobile objeveno, ale je trochu nepraktické

Je to překvapivé, ale přece jen jedno perpetuum mobile existuje, i když fyzika tvrdí opak. Už se tedy těšíte, na nekonečný přísun energie "zadarmo"? To se asi nepovede, neboť tohle perpetuum není lokální a snad ani fyzikální.

11.12.2017 v 9:04 | Karma článku: 17.54 | Přečteno: 820 | Diskuse

Dana Tenzler

Nebezpečný radioaktivní odpad nebo spíše cenná surovina?

To, co dnes někteří považují za nebezpečný odpad, může být cennou surovinou pro výrobu energie procesem, který zároveň odstraňuje vysokou aktivitu vyhořelých palivových článků. O tom, jak mizí strašák jaderné energetiky.

11.12.2017 v 8:00 | Karma článku: 27.13 | Přečteno: 518 | Diskuse
Počet článků 11 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 777

Píšu povětšinou o Teorii starověkých astronautů. Snažím se držet pesimistický odstup, prověřovat zdroje informací a šířit pouze ty věrohodné. Diskutující prosím o totéž.

Pokud o mě chcete vědět více, jděte na moje osobní stránky na www.romanbaros.eu.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.